Wydarzenia
Lato | Wieczne lato: Muzyka
12
Wrzesień
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Lato | Wieczne lato: Muzyka

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Lato, reż. Kiriłł Sieriebriennikow, Rosja, 2018, 126 minut

Bohaterem film cenionego rosyjskiego reżysera Kiryła Sieriebriennikowa jest młodzież szukającą dla siebie enklaw wolności w Leningradzie początku lat osiemdziesiątych. W mieście, do którego trafiają przemycane płyty gwiazd glam-rocka i punku, ale także karty powołania na wojnę w Afganistanie. W państwie rządzonym żelazną ręką przez partię młodzi muzycy Majk Naumenko oraz Wiktor Coj testują granice tego, co dozwolone. Lato inspirowane biografiami liderów Zoopark i Kino, to film o potrzebie wolności, o miłości do muzyki i tej samej kobiety. To historia niezwykłej przyjaźni, a zarazem hołd złożony gwiazdom radzieckiego undergroundu.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 19:30. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).