Wydarzenia
Lekarstwo na miłość | Klub Seniora – Wałbrzyska
13
Luty
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dorośli

Lekarstwo na miłość | Klub Seniora – Wałbrzyska

Bezpłatne wejście
W nowym sezonie Klubu Seniora na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszamy na cykl filmów z największymi kobiecymi gwiazdami światowej kinematografii. W programie cyklu znajdą się ikony kobiecości, stylu i piękna o nietuzinkowych osobowościach, które ujawniają w klasycznych już dziś filmach z lat 30., 50., 60. i 70.

Program

Lekarstwo na miłość, reż. Jan Batory, 1965, 95 minut

Nieprawdopodobna seria pomyłek telefonicznych sprawia, że smutna pani architekt, czekająca na telefon od narzeczonego (w tej roli niekwestionowana gwiazda polskiego ekranu, Kalina Jędrusik), zostaje wciągnięta w gangsterską aferę z napadami na banki i produkcją fałszywych pieniędzy w tle. Kolejne pomyłki telefoniczne sprawiają też, że rozpoczyna romans z uroczym nieznajomym, którego początkowo podejrzewa o przewodzenie szajce gangsterów, a który w finale okazuje się tropiącym szajkę przystojnym kapitanem milicji. Jedna z najlepszych polskich komedii lat 60. jest adaptacją debiutanckiej powieści Joanny Chmielewskiej.

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).