Wydarzenia
Lekcja miłości | Teraz-wtedy
21
Październik
2020
Pokazy filmowe Spotkania

Lekcja miłości | Teraz-wtedy

Zapraszamy na głośny dokument Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei, wydarzenie zakończonego niedawno festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Program uzupełni spotkanie z producentką i współtwórczynią scenariusza do filmu, Anną Stylińską, oraz z montażystą, Alanem Zejerem, które poprowadzi Kaja Klimek, a także nagrodzony Oscarem amerykański krótki metraż z lat 80. o miłości po osiemdziesiątce.

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ | Lekcja miłości, reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja, 2019, 73 minuty

Zbliżająca się do siedemdziesiątki Jola przez całe swoje życie postępowała zgodnie z oczekiwaniami innych. Jako matka sześciorga dzieci i żona uzależnionego od alkoholu, porywczego człowieka, codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Pewnego dnia coś w niej pęka i kobieta odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. To wtedy niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy Jola będzie umiała otworzyć się na tę relację? Zwłaszcza wtedy, gdy dowie się, że ma mniej czasu, niż myślała?

 

20:25 Spotkanie z producentką i współtwórczynią scenariusza do filmu Anną Stylińską oraz z montażystą Alanem Zejerem poprowadzi Kaja Klimek

 

20:55 WTEDY | Young at Heart, reż. Sue Marx, Pamela Conn, USA 1987, 29 minut

Sue Marx i Pamela Conn w swoim nagrodzonym Oscarem krótkometrażowym dokumencie pokazują rozwój romantycznej relacji między ojcem Sue, Louisem Gothelfem i Revą Shwayder, dwójką owdowiałych artystów malarzy z okolic Detroit, których miłość zaskoczyła, gdy oboje byli już po osiemdziesiątce.

Wstęp

Wstęp jest wolny. Liczba miejsc ograniczona (30).

Pamiętaj, aby wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia (pobierz).

Zasady bezpieczeństwa

Drodzy Goście,

dokładamy wszelkich starań, aby podczas wydarzeń FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

– zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA

– pamiętaj wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia; oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA

– pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA

– szatnia jest nieczynna do odwołania

– zachowuj dystans od pozostałych gości

– zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA

– jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).