Wydarzenia
„Listy do M. 5”, reż. Ł. Jaworski | Orły 2023
10
Styczeń
2023
Pokazy filmowe

„Listy do M. 5”, reż. Ł. Jaworski | Orły 2023

Listy do M. 5, reż. Łukasz Jaworski, 114 min, 2022, Polska

Listy do M. powracają z piątą częścią wigilijnej opowieści. W najnowszej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie „świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko!

W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. Listy do M. 5 skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze.

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2023

Polska Akademia Filmowa po raz 25. przyznawać będzie nagrody dla najlepszych polskich filmów, które w mijającym roku mogliśmy oglądać w kinach.

Uroczysta 25. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbędzie się 6 marca 2023 roku. Wcześniej publiczność oraz członkinie i członkowie Akademii będą mogli przypomnieć sobie filmy ubiegające się o nagrody. Zostaną one pokazane w Kinie Iluzjon. Po wieczornych seansach odbywać się będą też spotkania z twórcami kandydujących filmów.

 

fot. Bartosz Mrozowski / mat. promocyjne