Wydarzenia
Mateusz Pałka i ShockolaD | FINA Na Ucho
07
Kwiecień
2022
Muzyka na żywo

Mateusz Pałka i ShockolaD | FINA Na Ucho

Bezpłatne wejście

Filmoteka Narodowa –  Instytut Audiowizualny zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu FINA na Ucho. Koncert 7 kwietnia będzie miał dwie odsłony. W pierwszej części Mateusz Pałka zaprezentuje program z najnowszego albumu BLUR –  solowej płyty fortepianowej, zachwycającej szlachetnością brzmienia, intymnością i ekspresją. W drugiej części koncertu wystąpi jeden z najbardziej utytułowanych ukraińskich zespołów – działające w sferze jazz i world music trio Igora Hnydyna ShockolaD. Zespół odnajduje się w mieszaniu różnych stylów i improwizacji z motywami, które znajdują się w świadomości ukraińskich muzyków. Zapraszając ukraiński zespół do projektu FINA na Ucho chcemy wyrazić swoją solidarność z Ukrainą.

Koncert będzie transmitowany na żywo (a w późniejszym terminie także udostępniony na stałe) na Ninatece.

Program

Mateusz Pałka

Polski pianista, kompozytor, improwizator. Twórca, który dobrze czuje się  zarówno w stylistyce jazzowej, jak i modern classical. Eksploruje obszary muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Zachwyca dojrzałą grą, subtelnością, dbałością o każdy dźwięk i profesjonalnym warsztatem. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu i romantyzmu, a jego twórczość inspirowana naturą człowieka oraz przyrodą wyraźnie podąża w kierunku poszukiwania koloru i barwy.

 

ShockolaD

Jeden z najbardziej utytułowanych ukraińskich zespołów działających w sferze jazz i world music, grający regularnie na różnych salach koncertowych festiwalach, na dużej scenie i w klubach. Zespół odnajduje się w mieszaniu różnych stylów, improwizacji, oryginalnych pomysłach i motywach, które odnajdują się w świadomości ukraińskich muzyków. Każdy album jest wyjątkowy ze względu na nieustanną eksplorację dźwięków, myśli oraz syntezę elektroniki i akustyki. Podobnie każdy członek ShockolaD wnosi swój własny, niepowtarzalny wkład w muzykę i brzmienie zespołu. ShockolaD pozostaje zawsze otwarty na różne style muzyczne i kierunki.

Wstęp

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja za pomocą formularza udostępnionego w tym artykule. Formularz jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00.

 

Rejestracja została zakończona. Wszystkie wejściówki na koncert zostały rozdane.

 

Ilustracja: Mateusz Pałka fot. Maria Jarzyna