Wydarzenia
Michel Houellebecq i Michał Witkowski | Filmy o pisaniu
23
Czerwiec
2018
Pokazy filmowe Dorośli

Michel Houellebecq i Michał Witkowski | Filmy o pisaniu

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dwutygodnik.com Filmy o pisaniu.

Program

18:00 Porwanie Michela Houellebecqa, reż. Guillaume Nicloux, 2014, 96 minut

Groteskowa komedia, utrzymana nieco w duchu Larry’ego Davida. We wrześniu 2011 roku, w czasie trasy promocyjnej „Mapy i terytorium”, Michel Houellebecq zostaje porwany przez trzech porywaczy-amatorów. Najsłynniejszy współczesny pisarz francuski, a jednocześnie mistrz medialnego i wizerunkowego blefu, dokłada za pomocą tego filmu kolejną cegiełkę do swojej konsekwentnie konstruowanej publicznej persony – równie uroczej, co irytującej.

19:30 Spotkanie z Michałem Witkowskim

O filmie, Michelu Houellebecqu, strategiach medialnych pisarzy, a także o wielu wcieleniach Michaśki porozmawiamy z Michałem Witkowskim, autorem między innymi „Lubiewa”, „Drwala” i „Fynf und cwancyś”. Spotkanie poprowadzi autor Dwutygodnika Maciej Jakubowiak.

20:30 Przeżyć: metoda Houellebecqa, reż. A. Hagers, E. Lieshout, R. Brummelen, 2016, 70 minut

Film zainspirowany esejem „Rester vivant”z 1991 roku, w którym Houellebecq pisał o niespełnionych artystach, roli poety i problemach psychicznych. Iggy Pop, zafascynowany tym tekstem, wchodzi w rolę przewodnika po życiu i odwiedza Houellebecqa w jego domu. Ale czy osoba, którą spotyka, to rzeczywiście Michel?

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie drugiego filmu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.