Wydarzenia
Między słowem a obrazem. Warsztat scenariuszowy | Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa!
17
Listopad
2018
Warsztaty Dorośli

Między słowem a obrazem. Warsztat scenariuszowy | Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa!

Program

Czy Jan Brzechwa byłby dobrym scenarzystą filmowym? Jak opowiadać, aby nas słuchano? Czym scenariusze filmowe różnią się od książek? Dlaczego uczniowie wolą oglądać zamiast czytać? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi wspólnie z Agnieszką Kruk – scenarzystką, script coachem i założycielką StoryLab.pro oraz z Arkadiuszem Walczakiem – dyrektorem Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Spotkanie otworzy pokaz dwóch filmów z Filmoteki Szkolnej dla szkół podstawowych z bloku poświęconego relacji między słowem a obrazem: Baśń o Korsarzu Palemonie (reż. Jerzy Kotowski, rok prod. 1959) oraz Przygody rycerza Szaławiły (reż. Edward Sturlis, rok prod. 1956). Następnie uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach: metodycznym i kreatywnym, podczas których poznają nie tylko techniki pracy z filmem na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych, ale również odkryją całą bibliotekę pomysłów na inspirujące zabawy i ćwiczenia zgłębiające tajemnice filmowego języka.

Rejestracja

Udział w warsztatach wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza.

Szkolenie upoważnia do odbioru zaświadczenia.

Osobom spoza Warszawy organizator zapewnia nocleg (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA:

Katarzyna Sosnowska | ksosnowska@fn.org.pl | tel: 22 182 47 62

Partnerzy

Partnerem cyklu Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Teatroteka Szkolna i Muzykoteka Szkolna. Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszystkie filmy prezentowane podczas cyklu warsztatów Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! będą dostępne bezpłatnie, po zalogowaniu się, na stronie www.FilmotekaSzkolna.pl