Wydarzenia
„Miłość blondynki”, reż. Miloš Forman | Wieczne lato: spragnieni miłości
24
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Miłość blondynki”, reż. Miloš Forman | Wieczne lato: spragnieni miłości

Bezpłatne wejście

Miłość blondynki, reż. Miloš Forman, 90 min., 1965, Czechosłowacja

Andula mieszka w małej osadzie fabrycznej w hotelu robotniczym. Codzienną monotonię przerywa wiadomość o zakwaterowaniu w pobliżu jednostki wojskowej. Jakież jest rozczarowanie dziewcząt, gdy na wieczorku zapoznawczym okazuje się, że wojskowi to grupa czterdziestoletnich rezerwistów. Na szczęście do tańca przygrywa zespół, a wśród muzyków jest młody pianista Milda. Skuszona obietnicami miłości, Andula szybko odwzajemnia uczucie i podąża w ślad za chłopakiem do Pragi.

Znakomity film Formana, zrealizowany w stylu paradokumentalnym, z bardzo na owe czasy śmiałymi scenami erotycznymi, zawiera doskonale uchwyconą prawdę życiowych obserwacji, ubranych w formę komediową, ale przepełnioną lirycznym ciepłem i sympatią, z jaką reżyser odnosi się do swoich bohaterów. Film otrzymał nagrodę CIDALC na festiwalu w Wenecji ‘65 i nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

Ilustracja: mat. promocyjne