Druga odsłona nowego cyklu współorganizowanego z Festiwalem Młodzi i Film w Koszalinie.
W ramach odcinka pt. Więzi zaprezentowany zostanie blok złożony z trzech filmów krótkometrażowych fabularnych oraz jednej animacji. Jeden z filmów animowanych należy do gatunku animowanego dokumentu. Wybrane obrazy skłaniają do zastanowienia się nad pytaniem: Co łączy ludzi ze sobą?
Program
godz. 19.00 filmy na Ninateka.pl
Ondyna, reż. Tomasz Śliwiński, 2019, 40 min. (film fabularny)
Ondyna była nimfą wodną, która zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, musiała rzucić na niego klątwę, że będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny.
Cezary, który nadal mieszka z matką, zakochuje się w Emilii, wokalistce rockowej. Bohater skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.
Wczoraj wyrósł mi przyjaciel, reż. Adrianna Matwiejczuk, 2020, 8 min. (animacja)
W świecie, w którym wszystko zdaje się kręcić wokół przyjaźni, samotny mężczyzna postanawia wypróbować niekonwencjonalne metody, aby odnaleźć swoją bratnią duszę.
Mały koniec świata, reż. Karol Ulman, 16 min. (film fabularny)
Cierpiący na bezsenność młody dziennikarz otrzymuje zlecenie przeprowadzenia wywiadu ze znaną artystką. Wielkomiejskość bohatera zostaje skonfrontowana ze spokojem wsi, podobnie jak skonfrontowany zostaje ze swoimi najgłębszymi lękami.
Zanim zasnę, reż. Damian Kosowski, 18 min. (film fabularny)
„Bez cierpienia nie ma współczucia”. O tym co zdarzyło się pewnej listopadowej nocy, w jednym z mieszkań, na najwyższym piętrze blokowiska.
godz. 20.30 Spotkanie na Zoom, streaming na FB FINA Wałbrzyska 3/5
Prowadzenie: Anna Serdiukow
Goście: Adrianna Matwiejczuk, Tomasz Śliwiński, Karol Ulman, Damian Kosowski
Ilustracja: kadr z filmu Ondyna, reż. Tomasz Śliwiński