Wydarzenia
Montaż dla początkujących | Kurs
20
Lipiec
2019
Warsztaty Dorośli

Montaż dla początkujących | Kurs

Kurs montażu dla początkujących przeznaczony jest dla osób chcących poznać proste metody obróbki i edycji materiałów filmowych. Licealistów oraz studentów, a w miarę dostępności miejsc również pozostałych zainteresowanych, zapraszamy na zajęcia, podczas których nauczą się pracy z wykorzystaniem programu Adobre Premiere Pro – od sposobu poruszania się po interfejsie, poprzez eksport plików, aż do edycji dźwięku. W trakcie kursu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do pracy i ćwiczeń na archiwalnych materiałach ze zbiorów FINA oraz własnych, z których stworzą autorską pracę wideo.

Program

20.07

Omówienie zasad działania komputerowego montażu wideo. Pliki wideo i ich rodzaje. Podstawowe funkcje programu Adobe Premiere Pro. Nauka programu na materiałach dostarczonych przez Instytut.

Teoria i historia montażu. Różne rodzaje montażu w różnych gatunkach filmowych. Kreacja treści na YouTube.

Stworzenie kolaży wizualnych/teledysków/trailerów z materiałów dostarczonych przez Instytut. Nakładanie prostych efektów. Rytmiczne cięcia montażowe. Eksport plików wideo.

21.07

Omówienie efektów wideo i edycji dźwięku w programie Adobe Premiere Pro. Praca na materiale dostarczonym przez prowadzącego. Zasady układania historii i łączenia warstwy wizyjnej z warstwą foniczną.

Jeśli kursant dysponuje własnym materiałem wideo i chciałby go zmontować na zajęciach pod okiem prowadzącego jest proszony o przyniesienie materiału na dysku/pendrivie.

Prowadzący

Kurs poprowadzi Hubert Pusek, montażysta filmowy, absolwent Łódzkiej Filmówki, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Autor montażu filmów dokumentalnych (m. in. Arabski SekretZnakiBig Man), fabularnych krótkometrażowych (m. in. EntropiaŻeńcy), teledysków i innych, artystycznych form audiowizualnych.

Wstęp

Udział w kursie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (10).

Aby zapisać się na kurs, wypełnij formularz rejestracyjny. Zapisy możliwe tylko na cały kurs.

W razie pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Krause z Działu Badań i Rozwoju FINA: grzegorz.krause@nina.gov.pl, +48 22 380 49 87.

Organizatorzy

Współorganizatorem kursu jest Polskie Stowarzyszenie Montażystów.

undefined