Wydarzenia
Montaż | Kurs dla początkujących
28
Wrzesień
2019
Warsztaty Dorośli

Montaż | Kurs dla początkujących

Montaż 2.0 to kontynuacja organizowanego od roku cyklu kursów montażu dla początkujących. W trakcie warsztatów nacisk zostanie położony na nauce montażu filmowego w praktyce, a nie poznaniu narzędzia, dlatego kurs przeznaczony jest dla osób znających podstawowe funkcje programu Adobe Premiere Pro. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak duży wpływ na kreację filmu ma montaż oraz odkryją rolę koloru i symboli w montowanym materiale. W trakcie zajęć kursanci będą mieli niepowtarzalną okazję do pracy i ćwiczeń na archiwalnych materiałach ze zbiorów FINA oraz własnych, z których stworzą autorską pracę wideo.

Kurs poprowadzi Hubert Pusek, montażysta filmowy, absolwent Łódzkiej Filmówki, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Autor montażu filmów dokumentalnych (m.in. Arabski Sekret, Znaki, Wiatr. Thriller dokumentalny), fabularnych krótkometrażowych (m.in. Entropia, Żeńcy), teledysków i innych, artystycznych form audiowizualnych.

Program

28 września

Prezentacja. Krótkie przypomnienie i powtórka wiedzy z warsztatów dla początkujących (teoria montażu i obsługa Adobe Premiere Pro).

Rola koloru i symboli w montowanym materiale. Analiza wybranych scen filmowych pod kątem montażu. Analiza konstrukcji video-blogów (YouTube).

Praca praktyczna na materiałach dostarczonych przez prowadzącego – stworzenie narracji do filmowego pamiętnika.

29 września

Analiza jednego lub dwóch (w zależności od czasu) filmów krótkometrażowych. Rozmowa na tematy zadane przez uczestników.

Praca praktyczna na materiałach dostarczonych przez prowadzącego.

Jeśli kursant dysponuje własnym materiałem wideo i chciałby go zmontować na zajęciach pod okiem prowadzącego jest proszony o przyniesienie materiału na dysku/pendrivie.

Wstęp

Udział w kursie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (10).

Aby zapisać się na kurs, wypełnij formularz rejestracyjny. Zapisy tylko i wyłączanie na cały kurs, brak możliwości zapisów na jedne zajęcia.

W razie pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Krause z Działu Badań i Rozwoju FINA: grzegorz.krause@fina.gov.pl, +48 22 380 49 87.

Organizatorzy

Współorganizatorem kursu jest Polskie Stowarzyszenie Montażystów.

Partnerzy

Współorganizatorem kursu jest Polskie Stowarzyszenie Montażystów.

undefined