Wydarzenia
Montaż | Kurs dla początkujących
07
Wrzesień
2019
Warsztaty Dzieci

Montaż | Kurs dla początkujących

Kurs montażu dla początkujących przeznaczony jest dla osób chcących poznać proste metody obróbki i edycji materiałów filmowych. Zainteresowanych licealistów zapraszamy na zajęcia, podczas których nauczą się pracy z wykorzystaniem programu Adobe Premiere Pro – od sposobu poruszania się po interfejsie, poprzez eksport plików, aż po edycję dźwięku. W trakcie kursu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do pracy i ćwiczeń na archiwalnych materiałach ze zbiorów FINA oraz własnych, z których stworzą autorską pracę wideo.

Kurs poprowadzi Hubert Pusek, montażysta filmowy, absolwent Łódzkiej Filmówki, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Autor montażu filmów dokumentalnych (m. in. Arabski SekretZnakiBig Man), fabularnych krótkometrażowych (m. in. EntropiaŻeńcy), teledysków i innych, artystycznych form audiowizualnych.

Program

7 września 2019 r., 11:00-17:00

Omówienie zasad działania komputerowego montażu wideo. Pliki wideo i ich rodzaje. Podstawowe funkcje programu Adobe Premiere Pro. Nauka programu na materiałach dostarczonych przez Instytut.

Teoria i historia montażu. Różne rodzaje montażu w różnych gatunkach filmowych. Kreacja treści na YouTube.

Stworzenie kolaży wizualnych/teledysków/trailerów z materiałów dostarczonych przez Instytut. Nakładanie prostych efektów. Rytmiczne cięcia montażowe. Eksport plików wideo.

8 września 2019 r., 11:00-17:00

Omówienie efektów wideo i edycji dźwięku w programie Adobe Premiere Pro. Praca na materiale dostarczonym przez prowadzącego. Zasady układania historii i łączenia warstwy wizyjnej z warstwą foniczną.

Jeśli kursant dysponuje własnym materiałem wideo i chciałby go zmontować na zajęciach pod okiem prowadzącego jest proszony o przyniesienie materiału na dysku/pendrivie.

Wstęp

Udział w kursie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (10).

Aby zapisać się na kurs, wypełnij formularz rejestracyjny. Zapisy możliwe tylko na cały kurs.

W razie pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Krause z Działu Badań i Rozwoju FINA: grzegorz.krause@nina.gov.pl, +48 22 380 49 87.

Partnerzy

Współorganizatorem kursu jest Polskie Stowarzyszenie Montażystów.

undefined