Wydarzenia
„Niebiańskie dni”, reż. Terrence Malick | Wieczne lato: spragnieni miłości
14
Sierpień
2021
Pokazy filmowe

„Niebiańskie dni”, reż. Terrence Malick | Wieczne lato: spragnieni miłości

Bezpłatne wejście

Niebiańskie dni, reż. Terrence Malick, 94 min., 1978, USA (pokaz z lektorem na żywo!)

Akcja filmu rozgrywa się w 1916 roku. Bill, młody robotnik pracujący w jednej z hut w Chicago, podczas kłótni zabija przełożonego i decyduje się na ucieczkę na Zachód. Wraz z nim wyrusza jego młodsza siostra Linda i jej przyjaciółka Abby. Podróżują przez Amerykę wraz z tysiącami ludzi szukającymi pracy. Dojeżdżają do małego miasteczka, gdzie właściciel ogromnego rancza potrzebuje kilkuset sezonowych robotników na czas żniw i postanawiają tam zostać.

Tak rozpoczyna się opowieść o wielkich marzeniach, namiętnościach niweczących szansę znalezienia spokojnej przystani, życiowych wyborach i trudnej młodości, przeżywanej w Ameryce tamtych lat. Doskonałe zdjęcia Nestora Almendrosa nagrodzone zostały Oscarem (znaczna część zdjęć została zrobiona podczas tzw. złotej godziny, czyli pory dnia godzinę po wschodzie oraz godzinę przed zachodem słońca, gdy emituje ono szczególnie atrakcyjne światło o dużej głębi, silnych kontrastach i złotym odcieniu), a nastrojową muzykę Ennio Morricone wyróżniono nagrodą BAFTA. Równorzędnym sukcesem była nagroda za najlepszą reżyserię dla Terrence’a Mallicka na MFF w Cannes.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez poniższy formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

 

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

 

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

Ilustracja: mat. promocyjne