Wydarzenia
Oko kalejdoskopu w FINA
14
Wrzesień
2019
Warsztaty Dzieci

Oko kalejdoskopu w FINA

Program

Raz, dwa trzy! Filmoteka Szkolna patrzy! ABC ANIMACJI

W trakcie warsztatów pokażemy, co zrobić, aby wprawić w ruch postać wyciętą z papieru. Sprawdzimy też, ile czasu zajmuje nakręcenie minuty filmu oraz zastanowimy się jakimi „aktorami” są bohaterowie naszych lubionych filmów. Ponadto obejrzymy przepiękną opowieść o Kundelku (reż. Lidia Hornicka, 1969) oraz sprawdzimy, co się dzieje z tymi, którzy nie słuchają ostrzeżenia: Nie drażnić lwa (reż. Tadeusz Wilkosz, 1960). Wspólnie odkryjemy tajemnice ruchomych obrazów, nauczymy się animować i stworzymy swoje zabawki optyczne. Rozszyfrujemy czym jest zoetrop, jak działa taumatrop i dlaczego każdy następny obraz widziany w kalejdoskopie jest piękniejszy od poprzedniego.

Warsztaty przeznaczone dla uczestników w wieku 7–9 lat.
Start: 12:00
Miejsce: sala Minimax

Warsztat tworzenia zmywalnych tatuaży

Pokażemy, jak zanurzyć się w archiwach, by odnaleźć w nich prawdziwe perły. Jak korzystać z naszych znalezisk, nie łamiąc prawa i zremiksować je celem stworzenia niepowtarzalnych, inspirujących tatuaży. FINA wraz z Centrum Cyfrowym zaprasza wszystkich ciekawskich, twórczych i odważnych poszukiwaczy! Sami zaprojektujemy swoje wymarzone zmywalne ozdoby, a część z nich potem wydrukujemy.

Warsztaty przeznaczone dla uczestników w wieku 10–12 lat.
Start: 12:00
Miejsce: sala Wielka Gra

Wstęp

Na pokaz animacji obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w recepcji FINA w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.

Udział w warsztatach jest  bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza.

Kontakt: Katarzyna Sosnowska
E-mail: katarzyna.sosnowska@fina.gov.pl
Tel. 22 182 47 62

Partnerzy

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Centrum Cyfrowe
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej