Wydarzenia
Paweł Szamburski | FINA na ucho online
24
Kwiecień
2021
Muzyka na żywo

Paweł Szamburski | FINA na ucho online

Bezpłatne wejście

Rejestracja koncertu jest dostępna w portalu Ninateka.pl.

 

Przy akompaniamencie klarnetu wygrywającego melodie wyrosłe z różnych religijnych tradycji Paweł Szamburski zabierze nas w podróż przez wieki i śródziemnomorskie krainy.

Doskonale przyjęty solowy album Pawła Szamburskiego Ceratitis Capitata czerpie z tradycji monoteistycznych religii państw basenu Morza Śródziemnego. Duchowy wymiar tej minimalistycznej, intymnej płyty obecny jest nie tylko w postaci podejmowanych przez klarnecistę tematów, ale także osobistej, wymykającej się analizie improwizacji. Podczas koncertu utworom zakorzenionym m.in. w gregoriańskim chorale czy tradycji sufickiej towarzyszą opowieści Szamburskiego, które nie tylko przybliżają ich muzykologiczny kontekst, ale też pozwalają wyruszyć z nim na wyprawę  przez kraje i wieki.

Paweł Szamburski – artysta od dwudziestu lat działający na scenie muzyki niezależnej, skupionej głównie wokół środowiska Lado ABC. Z zespołem Bastarda we współczesny sposób reinterpretuje muzykę dawną i średniowieczną, w duecie SzaZa działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego oraz słuchowisk radiowych.

 

fot. Rafał Pawłowski, R PLUS Jazz Photography