Wydarzenia
Pękala / Kordylasińska-Pękala grają do filmu „Rozkosze gościnności”
07
Listopad
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Pękala / Kordylasińska-Pękala grają do filmu „Rozkosze gościnności”

Rozkosze gościnności, reż. Buster Keaton, John Blystone, USA, 1923, 74 min.

W miasteczku Rockville rody McKayów i Canfieldów od pokoleń toczą krwawą wendetę. Gdy ginie John McKay, wdowa ucieka z maleńkim synkiem do Nowego Jorku. O tej tragicznej historii Willie dowie się 20 lat później, kiedy ruszy do Rockville objąć rodzinną posiadłość. W drodze poznaje uroczą dziewczynę i z wzajemnością się w niej zakochuje. Nie jest świadomy, że jego wybranką jest Virginia Canfield, której ojciec i dwaj bracia poprzysięgli zemstę ostatniemu z McKayów. Rozkosze gościnności to popis fantazji twórczej i precyzji wykonania Bustera Keatona. Aktor tradycyjnie samodzielnie wykonywał wszystkie akrobacje, czego w finałowej sekwencji nad rzeką, gdy pękła lina, omal nie przypłacił życiem.

Muzykę do filmu zaprezentują Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińka-Pękala – wirtuozi marimby, wibrafonu oraz wszelkich instrumentów perkusyjnych. O ich niebywałych umiejętnościach można się o tym przekonać, słuchając ich albumów  nagranych w duecie lub w ramach zespołu Kwadrofonik. Artyści mają na koncie dziesiątki prawykonań oraz współpracę z takimi muzykami, jak: Adam Strug, Artur Rojek, Felix Kubin, Barbara Kinga Majewska czy zespół Mitch & Mitch.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Kwadrofonik.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 19:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).