Wydarzenia
Pewnego razu w listopadzie | Kino 89+
05
Listopad
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Pewnego razu w listopadzie | Kino 89+

Pewnego razu w listopadzie, reż. Andrzej Jakimowski, 2017, 92 minuty

Młody, zdolny student prawa Marek (Grzegorz Palkowski) wraz ze swoja matką (Agata Kulesza) zostaje eksmitowany z mieszkania. Od tej chwili chłopak musi pogodzić studia i pracę w warsztacie samochodowym z beznadziejnymi poszukiwaniami mieszkania. Po długich tułaczkach po opuszczonych ogródkach działkowych i noclegowniach dla bezdomnych udaje mu się umieścić matkę na warszawskim squacie. Niestety budynek za swój cel obiera sobie tłum agresywnych uczestników Marszu Niepodległości. Poruszający obraz zaostrzającego się konfliktu społecznego w Polsce w drugiej dekadzie XXI wieku. Reżyser sprawnie łączy fabularną historię matki i syna z dokumentalnymi zdjęciami warszawskich zamieszek.

Spotkanie

Po projekcji spotkanie z reżyserem, Andrzejem Jakimowskim, poprowadzi filmoznawca i krytyk filmowy, Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).