Wydarzenia
Piknik filmowy
16
Czerwiec
2019

Program

Wielkie filmy małych kinomanów

W trakcie Pikniku filmowego w FINA odbędzie się otwarcie wystawy zatytułowanej Wielkie filmy małych kinomanów. Prace plastyczne, które zostaną zaprezentowane na wystawie Wielkie filmy małych kinomanów mają dotyczyć ulubionego filmu, technika dowolna.

Koncert muzyki filmowej

Koncert rozpocznie recital Rafała Kulczyckiego zatytułowany Muzyka srebrnego ekranu. Jego autor jest pianistą, aranżerem i przede wszystkim kompozytorem muzyki filmowej. Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Orkiestracji w Berklee College of Music. W marcu 2019 podpisał kontrakt z wytwórnią MTJ na wydanie płyty z utworami fortepianowymi, których jest kompozytorem i wykonawcą.

Po recitalu Kulczyckiego odbędzie się Koncert piosenki filmowej, w którym może wziąć udział dziecko, grupa dzieci, chór lub rodzina. Kryterium podstawowe jest takie, aby piosenka lub muzyka pochodziła z filmu – polskiego lub zagranicznego. Koncert zakończy się wręczeniem nagród, ale nie jest konkursem. Jego celem jest krzewienie miłości do dobrego kina i wyrabianie dobrego smaku u młodego widza.

Był sobie pies, reż. Lasse Hallström, USA 2017, 120 minut

Całości dopełnią zabawy na dziedzińcu Cztery Pory Roku, parada filmowych kostiumów oraz Filmowy Quiz Rodzinny. Piknik zakończy projekcja filmu Był sobie pies – ekranizacji książki Bruce’a Camerona, w której cała historia opowiadana jest z perspektywy psa. Zwierzak, przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia.

Harmonogram

15.00 Otwarcie wystawy: Wielkie filmy małych kinomanów

16.00 Recital Rafała Kulczyckiego pt. Muzyka srebrnego ekranu

16.30 Przegląd Piosenki Filmowej dla Dzieci

18.00 Zabawy na Dziedzińcu (Parada filmowych kostiumów, Filmowy Quiz Rodzinny, Filmowe Karaoke)

19.00 Projekcja filmu Był sobie pies reż. Lasse Hallström, USA 2017, 120 minut

Wstęp

Zgłoszenia do przeglądu piosenki i wystawy zostały zamknięte.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godz. 14.30. Na wystawę – wstęp wolny bez wejściówek. Liczba miejsc jest ograniczona.
 
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17);
 
lub z koordynatorką imprezy: Beata Zaborek-Sroka: beata.zaborek@fina.gov.pl, tel. 605122561.