Wydarzenia
Pippi wśród piratów | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy
29
Luty
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dzieci Grupy zorganizowane

Pippi wśród piratów | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

Bezpłatne wejście

„Filmoniada” to dyskusyjny klub filmowy dla dzieci w wieku 7–12 lat oraz ich rodziców. Pokażemy 10 klasycznych filmów kinematografii światowej odwołujących się do dziecięcych emocji i wyobraźni, przybliżając jednocześnie na ich podstawie historię kina. Seanse odbywają się raz w miesiącu w sobotnie popołudnia, od września do czerwca. W skład jednego pokazu wchodzi prezentacja dotycząca aktora, reżysera i głównego tematu filmu, projekcja oraz dyskusja po seansie.

 

Program

Pippi wśród piratów, reż. Olle Helbom, 1970, 85 minut

29 lutego, godz. 16.00 | Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pippi Pończoszanka to rudowłosa dziewczynka, obdarzona wielką wyobraźnią i nie mniejszą odwagą. Mieszka z małpką, Panem Nilssonem, i koniem w Willi Śmiesznotce w małym miasteczku. Jej mama nie żyje, a tata, kapitan Pończocha, pływa na morzu. Kiedy groźny pirat Swen napada na statek kapitana Pończochy i więzi go w wysokiej baszcie, ten z więzienia pisze rozpaczliwe listy z prośbą o pomoc i wrzuca je w butelkach do morza. Jeden z listów dociera do Pippi, która wraz z przyjaciółmi postanawia wyswobodzić ojca z niewoli.

Wprowadzenie i dyskusja

Prelekcję przed filmem oraz dyskusję po pokazie poprowadzi kuratorka cyklu, Beata Zaborek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerami telefonu.: 22 380 49 95, 22 380 49 04 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).