Wydarzenia
Płynące wieżowce | Kino 89+
21
Maj
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Płynące wieżowce | Kino 89+

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino 89+.

Wprowadzenie

Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z publicystą Krzysztofem Tomasikiem, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

Sonda o kobietach i Sonda o mężczyznach, reż. Mateusz Głowacki, 2012/2014, 29/31 minut

Na dokumentalny dyptyk Mateusza Głowackiego składają się zrealizowane w odstępie dwóch lat, pełne ironicznego poczucia humoru, obrazy drugiej płci i oczekiwań, jakie z nią wiążą młodzi mężczyźni i młode kobiety.

Płynące wieżowce, reż. Tomasz Wasilewski, 2013, 93 minuty

Kuba mieszka razem z matką i dziewczyną, Sylwią. Studiuje na AWF-ie i trenuje pływanie. Na jednej z imprez poznaje Michała i wtedy jego uporządkowane dotąd życie wywraca się do góry nogami. Poruszający gejowski melodramat, film o odkrywaniu swojej seksualności, o trudnościach z samoakceptacją, wreszcie o dorastaniu do trudnych decyzji. Świetne kreacje aktorskie stworzyli tu Bartosz Gelner i Mateusz Banasiuk oraz partnerująca im Marta Nieradkiewicz. Film zdobył szereg nagród na światowych i krajowych festiwalach.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).