Wydarzenia
POKAZ ODWOŁANY Między słowami | Wieczne lato: miłość
14
Sierpień
2019
Pokazy filmowe Dorośli

POKAZ ODWOŁANY Między słowami | Wieczne lato: miłość

Wydarzenie odbywa się w ramach plenerowego cyklu Wieczne lato: miłość.

Między słowami, reż. Sofia Coppola, 2003, 102 minuty

Podstarzały aktor (Bill Murray) i młoda dziewczyna, żona wziętego fotografa (Scarlett Johansson) spotykają się w barze tokijskiego hotelu o 3 nad ranem. Oboje cierpią na bezsenność i czują się przytłoczeni pobytem w metropolii, tak obcej im kulturowo. Zawiązują nić porozumienia.

Kochankowie, reż. James Gray, 2008, 110 minut

Leonard (Joaquin Phoenix), młody człowiek z burzliwą przeszłością, jest rozdarty między dwiema kobietami i dwoma odmiennymi obliczami miłości. Musi wybrać między spokojnym, opiekuńczym uczuciem, jakim obdarza go Sandra (Vinessa Shaw) – córka biznesmena, która w oczach jego rodziców stanowi idealną kandydatkę na żonę – oraz gwałtownym, romantycznym pragnieniem, jakie czuje do tajemniczej sąsiadki Michelle (Gwyneth Paltrow). Michał Oleszczyk nazwał dzieło Graya „kryształowo czystym przykładem filmu spełnionego” i „wciąż za mało znanym klejnotem”.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).