Wydarzenia
Pokaz shortów PWSFTviT | 4 x krótki metraż
16
Październik
2023
Pokazy filmowe

Pokaz shortów PWSFTviT | 4 x krótki metraż

Bezpłatne wejście

Czterech twórców i twórczyń mówiących swoimi własnymi językami. Cztery, zupełnie odmienne światy, bohaterowie i spojrzenia na rzeczywistość. Zapraszamy wszystkich na pokaz nagradzanych i pokazywanych na festiwalach filmów krótkometrażowych. Wstęp wolny!

Program

Pełna informacja o seansach w Kinie Iluzjon (w tym o biletach) znajduje się na stronie kina.

 

Piękna łąka kwietna, reż. Emi Buchwald

Architekt krajobrazu Emil toczy nierówną walkę ze światem ludzi obojętnych na piękno natury, przez swoją neurotyczną nieugiętość pogrąża się w spirali absurdalnych wydarzeń, a przy tym wszystkim próbuje jeszcze być dobrym ojcem.

 

Warszawa, Holandia, reż. Ming-Wei Chiang

Pośród zgiełku Bałut młody mężczyzna maskuje swoje prawdziwe “ja”, zagubiony w gonitwie dorywczych zajęć. Ostre słowa i wyboiste ulice to wszystko, co wypełnia jego dni. Ale pewna osoba sprawia, że zaczyna dostrzegać coś więcej. Razem przemierzają miasto na skuterze, dzieląc się posiłkami i chwilami. Nieuchronnie zbliża się dzień pożegnania.

 

Wróbel, reż. Marcin Janos Krawczyk

Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i 12-letnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości i propozycja zagrania epizodu w filmie, stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

 

Być kimś, reż. Michał Toczek

Wiktor to zwykły facet, elektryk, który wprowadza się z rodziną do nowego mieszkania. Wkrótce bohaterowie dowiadują się, że mieszkanie należało kiedyś do Lecha Wałęsy. Żona Wiktora, Sylwia, postanawia zmienić ich nowy dom w muzeum, a męża w odtwórcę roli byłego prezydenta. Jej obsesja zmusza Wiktora do konfrontacji z legendą Lecha Wałęsy.

 

 

Ilustracja: kadr z filmu Piękna łąka kwietna, reż. Emi Buchwald