Wydarzenia
Pokażę ci fajną historię – Visual Novel dla dzieci | Games for Impact
01
Grudzień
2018
Spotkania Dzieci

Pokażę ci fajną historię – Visual Novel dla dzieci | Games for Impact

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Formuła warsztatów

Będziemy pracować w oparciu o bezpłatny silnik do tworzenia tych produkcji – Ren’Py. Warsztat będzie wzmacniał umiejętności opowiadania historii, rysowania oraz czytania. Ważne będzie dla nas to, aby historie te poruszały istotne dla dzieci tematy oraz proponowały twórcze rozwiązania życiowych problemów, będą nastawione na akceptacje, komunikację oraz kreatywność. Przy okazji dzieci nauczą się, jak organizować sobie pracę w środowisku cyfrowym oraz jak współpracować z innymi. 

 

Prowadząca

Marta Tymińska – kulturoznawczyni i psycholożka, wykładowczyni na kierunku Humanistyka drugiej generacji – badanie i projektowanie gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoją rozprawę doktorską poświęciła grom cyfrowym i awatarom, poza tym prowadzi lekcje edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży w kinach na terenie województwa pomorskiego.

Wstęp

Limit miejsc został wyczerpany.

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8–12 lat.

W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu lub w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu Games for Impact.