Wydarzenia
„Pół żartem, pół serio”, reż. Billy Wilder | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech
12
Sierpień
2021
Pokazy filmowe

„Pół żartem, pół serio”, reż. Billy Wilder | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech

Bezpłatne wejście

Pół żartem, pół serio, reż. Billy Wilder, 90 min., 1959, USA

Jedna z najlepszych komedii w historii kina, rozgrywająca się w Stanach Zjednoczonych w 1929 r. w czasach prohibicji. Dwaj z  trudem wiążący koniec z końcem muzycy przypadkowo wplątują się w porachunki gangów. Jedynym wyjściem staje się dla nich ucieczka, a najlepiej – zniknięcie. W kobiecych przebraniach angażują się więc do damskiej orkiestry jazzowej, która wyjeżdża właśnie na występy do Miami. Nie wiedzą jednak, że właśnie tam wyznaczyli sobie spotkanie bossowie mafijnego podziemia.

Przezabawne perypetie bohaterów wypełnione są świetnymi, dowcipnymi dialogami, a sytuacyjne gagi nawiązują do najlepszych burlesek okresu kina niemego. Wszystko to sprawia, że film Wildera oparł się próbie czasu, bawiąc i rozśmieszając kolejne pokolenia widzów.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez poniższy formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

Ilustracja: mat. promocyjne