Wydarzenia
Polmuz | FINA na ucho
06
Luty
2020
Bezpłatne wejście

Zapis koncertu jest dostępny w serwisie Ninateka.pl.

 

Polmuz został powołany do życia w konkretnym celu – przywrócenia do życia zarchiwizowanych na płytach szelakowych pieśni ludowych z przełomu XIX i XX wieku. Szybko jednak okazało się, że powołany w tym celu skład ma potencjał na stworzenie zespołu z krwi i kości. Grupę powołaną przez saksofonistę Michała Fetlera współtworzą awangardowy kompozytor Rafał  Zapała, grający jazz i muzykę tradycyjną Ksawery Wójciński oraz perkusistka Joanna Glubiak. Trudna do sklasyfikowania twórczość Polmuzu czerpie zarówno z jazzowej improwizacji, obrzędowego transu, jak i współczesnej elektroakustyki. To ludowość w wydaniu kosmicznym, lecz na tyle przekonującym, że przyniosło ono zespołowi dwie nagrody na festiwalu Nowa Tradycja.

Skład zespołu:
Michał Fetler – saksofony
Joanna Glubiak – perkusja
Ksawery Wójciński – kontrabas
Rafał Zapała – syntezator, elektronika
Bartłomiej Frank – realizacja dźwięku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 19:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).