Wydarzenia
Polonka | FINA na ucho
21
Marzec
2019
Muzyka na żywo

Polonka | FINA na ucho

Bezpłatne wejście

Zapis koncertu jest dostępny w serwisie Ninateka.pl.

 

Polonka to nowe wcielenie grupy Pole, która zadebiutowała w 2014 roku albumem Radom. Choć zmieniła się nazwa, skład pozostał ten sam. Na pozytywie organowym i klawikordzie gra Piotr Zabrodzki, klarnet kontrabasowy obsługuje Michał Górczyński a perkusja i instrumenty perkusyjne to domena Jana Emila Młynarskiego. Wyposażone w dość nietypowe instrumentarium trio tworzy muzykę, zderzając ze sobą inspiracje ludową muzyką z różnych stron świata przefiltrowaną przez improwizację i nieszablonowe, rwane rytmy. Nawiązując do tytułów utworów z wydanego w ubiegłym roku „Poemacie konfesyjnym”, można powiedzieć, że muzyka Polonki to „Wir” i „Pogadanka”, a także niekończąca się burza mózgów na rozstaju dróg.

Skład zespołu:
Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy
Jan Emil Młynarski – perkusja, instrumenty perkusyjne
Piotr Zabrodzki – klawikord, pozytyw organowy

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Tagi