Wydarzenia
„Poszukiwany, poszukiwana”, reż. Stanisław Bareja | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech
08
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Poszukiwany, poszukiwana”, reż. Stanisław Bareja | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech

Bezpłatne wejście

Poszukiwany, poszukiwana, reż. Stanisław Bareja, 83 min., 1972

Stanisław Maria Rechowicz, adiunkt na wydziale historii sztuki i pracownik muzeum, zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu. Sprawa trafia do prokuratury. Rechowicz postanawia ukrywać się do momentu namalowania duplikatu zaginionego dzieła. Zmienia tożsamość i w przebraniu kobiety zatrudnia się jako gospodyni domowa. Choć początkowo jest zupełnie niezaradny w tej roli, z czasem, jako Marysia, staje się znakomitą kucharką i gosposią, która wzbudza zachwyt kolejnych pracodawców. Pomysł fabuły umożliwił Barei ukazanie w krzywym zwierciadle przekroju społeczeństwa czasów PRL – nowobogackich, pseudointeligentów, kombinatorów i snobów.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej przez poniższy formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz nie odbędzie się.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

Ilustracja: kadr z filmu Poszukiwany, poszukiwana, reż. S. Bareja