Wydarzenia
Promocja książki „Rozmawiamy we wszystkich kierunkach” i pokaz filmu „Sublokator”
16
Maj
2019
Pokazy filmowe Spotkania Dorośli

Promocja książki „Rozmawiamy we wszystkich kierunkach” i pokaz filmu „Sublokator”

Program

19:00 Spotkanie wokół książki Rozmawiamy we wszystkich kierunkach

Rozmawiamy we wszystkich kierunkach to opublikowany przez Sekcję Wydawniczą Wydziału Polonistyki UW zbiór wywiadów z reżyserami, pisarzami, producentami, dziennikarzami i naukowcami.

Spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim, redaktorem książki Mariuszem Korycińskim oraz dziennikarzem filmowym Jakubem Koiszem, które poprowadzi Eliza Kącka.

20:00 Sublokator, reż. Janusz Majewski, 1966, 90 minut

Bohaterem tej utrzymanej w tonie groteski komedii obyczajowej jest Ludwik (Jan Machulski), naukowiec szukający spokojnego miejsca do pracy, który wynajmuje pokój w willi zamieszkanej przez same kobiety. Każda ma jakąś obsesję i każda stara się wciągnąć Ludwika w realizację swych zamiarów.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).