Wydarzenia
„Rejs”, reż. Marek Piwowski | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech
01
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Rejs”, reż. Marek Piwowski | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech

Bezpłatne wejście

Rejs, reż. Marek Piwowski, 65 min., 1970, Polska

Na statek wycieczkowy, odbywający niedzielny rejs po Wiśle, dostaje się pasażer na gapę. Kapitan bierze go za nowego instruktora kulturalno-oświatowego, a on wchodzi w tę rolę – organizuje zebrania i spotkania zapoznawcze, podczas których rodzą się inicjatywy wielu zabaw i konkursów. Zdobywa sojuszników wśród pasażerów, w których drzemią ukryte instynkty organizatorskie, a nawet dyktatorskie. Wspólnymi siłami wycieczkowicze szukają pomysłów na zorganizowanie kulturalnego życia na statku. Za sprawą twórców takich jak Marek Piwowski, Janusz Głowacki, Zdzisław Maklakiewicz, Stanisław Tym i Jan Himilsbach film uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych polskich komedii.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez poniższy formularz, który będzie udostępniony w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz nie odbędzie się.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, lodowate prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

Ilustracja: kadr z filmu Rejs