Wydarzenia
Różnimy się! | W małym kinie
11
Październik
2018
Pokazy filmowe Dzieci

Różnimy się! | W małym kinie

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W małym kinie.

Program

Reszta świata

Ulicami, w równym tempie, maszeruje tłum jednakowych ludzi. Samotny pajac stara się odnaleźć w tym niewzruszonym tłumie swoją bratnią duszę. Animacja-impresja zdobyła nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA i nominację do nagrody Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych we Wrocławiu.

O Janku co psom szył buty

Ekranizacja bajki Juliusza Słowackiego pochodzącej z dramatu „Kordian”. Opowieść o chłopcu, który jest niesamowitym psotnikiem i za swoje figle zostaje usunięty ze szkoły. Jego mama, za radą plebana, oddaje go do szewca na nauki. Jednak chłopiec ma inne plany i zamiast pracować, marzy o dalekich wyprawach i nowych figlach. W końcu porzuca pracę u szewca i wyrusza w świat. Dopływa statkiem na wyspę i trafia na dwór króla, gdzie zaczyna szyć psom buty. Szybko staje się jedną z najważniejszych postaci na dworze.

Przygoda w paski

Bohaterem tego filmu rysunkowego jest słoń, a właściwie słonica. Odmienny wygląd sprawia, że jednolicie ubarwione stado odnosi się do niej z dystansem i rezerwą. Odrzucona i nieszczęśliwa bohaterka poznaje w końcu kogoś podobnego do siebie. Para słoni; jeden w pionowe paski, drugi w poprzeczne zaprzyjaźnia się ze sobą.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Partner

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

undefined