Wydarzenia
„Słomiany wdowiec”, reż. Billy Wilder | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech
29
Lipiec
2021
Pokazy filmowe

„Słomiany wdowiec”, reż. Billy Wilder | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech

Bezpłatne wejście

Słomiany wdowiec, reż.: Billy Wilder, 104 min., 1955, USA

Richard Herman, mężczyzna w średnim wieku, po wysłaniu żony z synem na wakacje zostaje sam w swym mieszkaniu. Wolny czas chce poświęcić pracy, jednak nie może się zupełnie skupić przez ogarniające go marzenia i wizje, w których występuje w roli Don Juana. Z tych marzeń wybudza go sąsiadka mieszkająca piętro wyżej, przypadkowo strącając z balkonu doniczkę. Richard zaprasza kobietę na drinka, co stwarza mu okazję, by sprawdzić się w roli uwodziciela, pożeracza niewieścich serc.

Romantyczna komedia pełna ikonicznych żartów sytuacyjnych w reżyserii Billy’ego Wildera. Film przeszedł do historii kina m.in. dzięki kultowej scenie, w której nagły podmuch z wentylatora unosi do góry słynną białą sukienkę Marilyn Monroe (sprzedaną w 2011 roku za blisko pięć milionów dolarów), a z samej aktorki uczynił symbol kobiecości i ikonę popkultury XX wieku.

Film pokazywany w ramach cyklu Wieczne lato.

Wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej  przez formularz, który będzie udostępniony w tym artykule w dniu wydarzenia w godzinach od 10 do 19. Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

Upłynął czas na rejestrację online. Zapraszamy do rejestracji w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (wejście bramą od ul. Wróbla), która odbędzie się na 15 minut przed planowaną projekcją.

W odpowiedzi na poprawnie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie jakiegokolwiek problemu z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Informacje praktyczne

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 (jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób). Istnieje również możliwość podłączenia prywatnych słuchawek przewodowych z wtyczką minijack do zestawu wypożyczonego przez FINA.

Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana.

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

 

ilustracja: kadr z filmu