Wydarzenia
Smoki, rycerze, księżniczki | Kino lalek
26
Maj
2019
Pokazy filmowe Dzieci

Smoki, rycerze, księżniczki | Kino lalek

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino lalek.

Program

Za króla Krakusa, reż. Zenon Wasilewski, Polska 1947, 14 minut

Historia dzielnego szewczyka, który postanawia zgładzić smoka zagrażającego mieszkańcom grodu króla Krakusa. Władca w zamian oddaje wybawicielowi pół królestwa i córkę za żonę.

Baśń o korsarzu Palemonie, reż. Jerzy Kotowski, Polska 1959, 12 minut

Umierający Król Fafuła obiecuje koronę temu, kto pokona cieszącego się złą sławą kapitana Palemona. Adaptacja wiersza Jana Brzechwy.

O pięknej Parysadzie, reż. Edward Sturlis, Polska 1978, 10 minut

Piękna księżniczka Parysada marzy o ptaku, który potrafi opowiadać piękne bajki. Jej bracia postanawiają spełnić marzenie siostry. Adaptacja baśni Bolesława Leśmiana.

Smok Barnaba, reż. Tadeusz Wilkosz, Polska 1977, 10 minut

Opowieść o smoku – wielkim miłośniku ciastek, który, by zaspokoić swój apetyt, porywa córkę króla. Dzielny kowalczyk uwalnia księżniczkę, a smok zajmuje jego miejsce w kuźni.

Przygody rycerza Szaławiły, reż. Edward Sturlis, Polska 1956, 14 minut

Rycerz Szaławiła opowiada zgromadzonym w karczmie gościom o swoich niezwykłych przygodach. Jak się okazuje, ten chwalipięta i gawędziarz, który „odkrył Amerykę i zwyciężył Chińczyków”, boi się myszy. Adaptacja wiersza Jana Brzechwy.

Wstęp

Filmy przeznaczone dla dzieci od lat 5.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 9:30 w dniu wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).