Wydarzenia
Spotkania w mroku | Seans z bohaterką
28
Luty
2018
Pokazy filmowe Dorośli

Spotkania w mroku | Seans z bohaterką

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Seans z bohaterką.

Program

Spotkania w mroku, reż. Wanda Jakubowska, Polska 1960, 107 minut

Adaptacja popularnej w Polsce Ludowej powieści Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Pozwólcie nam krzyczeć”. Międzynarodowy w obsadzie i dialogach, zrealizowany w koprodukcji polsko-niemieckiej, przyciąga uwagę fotogenicznymi zdjęciami Kurta Webera, muzyką Stanisława Skrowaczewskiego i doborową obsadą. Pokaz jest kontynuacją wątku z inicjujących cykl „Dzikich róż”, a mianowicie związku między macierzyństwem i pracą oraz kobiecej solidarności.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem. O aktorskiej kreacji Zofii Słaboszowskiej i seksbombach polskiego kina porozmawia z nim kuratorka cyklu, dr hab. Monika Talarczyk z łódzkiej Szkoły Filmowej.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.