Wydarzenia
Spotkanie z operatorem filmowym | Zawody filmowe #3 | Młodzieżowy Klub Filmowy | online
15
Luty
2022
Pokazy filmowe Spotkania Grupy zorganizowane Młodzież

Spotkanie z operatorem filmowym | Zawody filmowe #3 | Młodzieżowy Klub Filmowy | online

Bezpłatne wejście

15 lutego zapraszamy młodzież na spotkanie z Waldemarem Czechowskim – filmowcem-operatorem, reżyserem-dokumentalistą, który podczas licznych podróży na Wschód realizował swoją pasję badacza kultur etnicznych. Zaproszony gość przybliży młodym ludziom złożoność pracy operatora podczas swoich realizacji dokumentów na Dalekim Wschodzie: w Indiach, Nepalu, Tybecie czy Japonii. To tam powstały liczne reportaże i autorskie filmy dokumentalne z  kręgu „dialogu kultur”.

Podczas spotkania Waldemar Czechowski zaprosi do wspólnego oglądania zrealizowanego dokumentu, gdzie był autorem zdjęć, a także odpowiadał za reżyserię i scenariusz. Film przybliża nietuzinkową postać starszego brata Józefa Piłsudskiego, Bronisława Piłsudskiego.  Dokument opowiada historię życia tego zesłanego na Syberię wybitnego etnografa, językoznawcy i antropologa, który znany jest światu przede wszystkim jako odkrywca języka i kultury Ajnów, jednej z najbardziej tajemniczych i zaskakujących kultur Dalekiego Wschodu.

Dla kogo?

Projekt jest skierowany do młodzieży z ostatnich lat szkoły podstawowej oraz do licealistów. Do wszystkich młodych pasjonatów kina, którzy łączą z filmem swoje przyszłe plany zawodowe.

Ważne informacje

Kiedy: 15 lutego, godz. 11.30

Gdzie: Spotkanie w formie online

Więcej informacji i zapisy (zgłasza nauczyciel): zawody.filmowe@fina.gov.pl

O cyklu

Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się dwa razy w miesiącu. Podczas 2,5- godzinnych zajęć młodzież będzie mogła spotkać się i porozmawiać z wybitnym przedstawicielem jednego z filmowych zawodów, takich jak: reżyser, scenograf, aktor, montażysta czy kaskader. Spotkaniom będą towarzyszyły rozbudzające zainteresowanie kinematografią pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Przybliżą historię polskiego kina i wybitne postaci, tworzące najpopularniejsze polskie filmy. Pokazy będą punktem wyjścia do twórczej dyskusji pomiędzy młodzieżą, a zaproszonymi gośćmi, którzy postarają się odpowiedzieć na pytanie jak połączyć wyobraźnię z wymarzonym zawodem oraz jak przekuć talent w zawodową realizację swojej pasji.

Prowadzący

Arkadiusz Gołębiewski – reżyser, operator filmowy, producent, twórca Festiwalu Filmowego NNW, autor wielu projektów edukacyjno-filmowych skierowanych do młodzieży m.in. Nakręć dziadka komórką, #Młodzi dla Historii czy Młodzieżowej Akademii Filmowej.