Wydarzenia
Spotkanie z twórcą teledysków | Zawody filmowe #8 | Młodzieżowy Klub Filmowy
10
Maj
2022
Pokazy filmowe Spotkania Grupy zorganizowane Młodzież

Spotkanie z twórcą teledysków | Zawody filmowe #8 | Młodzieżowy Klub Filmowy

Bezpłatne wejście

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz reżyser i operator filmowy Arkadiusz Gołębiewski zapraszają na cykliczne spotkania z twórcami filmowymi oraz pokazy filmowe dla młodzieży. Wydarzenia odbywają się w Kinie Iluzjon przy ul. Narbutta 50a w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 maja, gościem będzie Piotr Rzepliński, producent i reżyser teledysków.

Kolejne odbędzie się 24 maja. Gościem będzie Jacek Januszyk, reżyser filmów dokumentalnych.

Gość spotkania

Piotr Rzepliński – reżyser i producent teledysków. Jest autorem kilkudziesięciu teledysków dla artystów takich jak Anna Maria Jopek, Pati Yang, Reni Jusis, Urszula i grupa Myslovitz, która zajmuje w jego twórczości wyjątkowe miejsce. Dla niej zrealizował najwięcej teledysków oraz wyreżyserował koncert wydany w 2006 na DVD i który uzyskał status platynowej płyty. Laureat wielu nagród, m.in. na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film za klip Weselne dzieci w wykonaniu Maryli Rodowicz oraz za scenariusz do klipu Na całej połaci śnieg w wykonaniu Anny Marii Jopek.

Stworzył teledyski do utworów takich jak Mieć czy być oraz Nocnym pociągiem aż na koniec świata Myslovitz, Prosta rzecz Rojka, Nosowskiej i Grabaża, Nic o mnie nie wiecie Reni Jusis, Czarna Inez Raz Dwa Trzy, Mimo wszystko O.N.A., Mnie nie ma Dr Misio oraz Żyj tylko chwilą oraz Wszystko jest na sprzedaż De Mono.

Ważne informacje

Dla kogo: młodzież z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz licealiści.

Kiedy: 10 maja, godz. 11.30

Gdzie: Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a

Zgłoszenia pod adresem i więcej informacji: zawody.filmowe@fina.gov.pl (zgłasza nauczyciel)

O cyklu

Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się dwa razy w miesiącu. Podczas 2,5- godzinnych zajęć młodzież będzie mogła spotkać się i porozmawiać z wybitnym przedstawicielem jednego z filmowych zawodów, takich jak: reżyser, scenograf, aktor, montażysta czy kaskader. Spotkaniom będą towarzyszyły rozbudzające zainteresowanie kinematografią pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Przybliżą historię polskiego kina i wybitne postaci, tworzące najpopularniejsze polskie filmy. Pokazy będą punktem wyjścia do twórczej dyskusji pomiędzy młodzieżą, a zaproszonymi gośćmi, którzy postarają się odpowiedzieć na pytanie jak połączyć wyobraźnię z wymarzonym zawodem oraz jak przekuć talent w zawodową realizację swojej pasji.

Prowadzący

Arkadiusz Gołębiewski – reżyser, operator filmowy, producent, twórca Festiwalu Filmowego NNW, autor wielu projektów edukacyjno-filmowych skierowanych do młodzieży m.in. Nakręć dziadka komórką, #Młodzi dla Historii czy Młodzieżowej Akademii Filmowej.

 

Na zdjęciu: Piotr Rzepliński