Wydarzenia
Średniowiecze z Minecraftem – warsztaty | Games for Impact
01
Grudzień
2018
Warsztaty Dzieci

Średniowiecze z Minecraftem – warsztaty | Games for Impact

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Formuła warsztatów

Uczestnicy warsztatu – zespoły dziecko+dorosły – przeniosą się do Minecraftowego świata stworzonego przez animatora z Akademii Młodego Hakera. Będą oni drużyną śmiałków, której misją jest uratowanie króla i ocalenie średniowiecznego grodu. Misja nie powiedzie się bez pracy zespołowej, kreatywności i zaangażowania wszystkich uczestników zabawy.

Podczas warsztatu Minecraft zostanie zaprezentowany jako skuteczne narzędzie edukacyjne, które daje nieskończone możliwości w budowaniu przeróżnych obiektów i wykonywania zadań proponowanych przez nauczyciela/animatora. Jest to gra, którą uwielbiają dzieci i nastolatkowie, i które (umiejętnie użyte) pomaga aktywizować grupę, kształtować wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

Prowadzący

Michał Chrapiński – animator i edukator, od 2015 roku związany z Akademią Młodego Hakera. Projektuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne z Minecraftem.

Wstęp

Limit miejsc został wyczerpany.

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8–10 lat. Każde dziecko bierze udział w warsztatach z jednym rodzicem lub opiekunem.

W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu lub w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Dzieci przez cały czas trwania warsztatu pozostają pod opieką rodziców lub opiekunów.

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu Games for Impact.