Wydarzenia
Szabolcs Esztényi & Hubert Zemler | FINA Na ucho
10
Styczeń
2019
Muzyka na żywo

Szabolcs Esztényi & Hubert Zemler | FINA Na ucho

Bezpłatne wejście

Zapis koncertu znajduje się w serwisie Ninateka.pl.

 

Duet Esztényi & Zemler to spotkanie dwóch muzyków, których na papierze dzieli bardzo wiele: wiek, narodowość, a także środowisko, w którym pracują na co dzień. A jednak podczas prac nad albumem Kreatura pianista i perkusista momentalnie odnaleźli wspólny język. Dzięki temu swoje minimalistyczne utwory komponowali na żywo, kierując się doświadczeniem, możliwościami swoich instrumentów oraz przede wszystkim – intuicją.

Szabolcs Esztényi to wybitny węgierski pianista, który od lat sześćdziesiątych mieszka i pracuje w Warszawie. Związany z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina dał się również poznać jako kompozytor oraz autor licznych prawykonań – m.in. Pianophonie Kazimierza Serockiego.

Hubert Zemler jest jednym z najbardziej wszechstronnych i kreatywnych polskich perkusistów. Doświadczenie zdobywał zarówno w orkiestrach, jak i zespołach z kręgu muzyki rockowej, jazzowej czy improwizowanej. Zemler jest również autorem entuzjastycznie przyjętych płyt solowych: Moped, Gostak & Doshes oraz Pupation of Dissonance.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

fot. Marcin Kosiciński