Wydarzenia
Tajemnica dzikiego szybu | Filmoniada
10
Październik
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dzieci

Tajemnica dzikiego szybu | Filmoniada

Bezpłatne wejście

„Filmoniada” to dyskusyjny klub filmowy dla dzieci w wieku 7–12 lat oraz ich rodziców. Pokażemy 10 klasycznych filmów kinematografii światowej odwołujących się do dziecięcych emocji i wyobraźni, przybliżając jednocześnie na ich podstawie historię kina. Seanse odbywają się raz w miesiącu w sobotnie popołudnia, od września do czerwca. W skład jednego pokazu wchodzi prezentacja dotycząca aktora, reżysera i głównego tematu filmu, projekcja oraz dyskusja po seansie.

Program

Wprowadzenie i dyskusja

Prelekcję przed filmem i dyskusję po projekcji poprowadzi kuratorka cyklu, Beata Zaborek.


Tajemnica dzikiego szybu
, reż. Wadim Berestowski, 1956, 92 minuty

Wspaniałe kino przygodowe, oparte na powieści Edmunda Niziurskiego pt. Księga urwisów. Bohaterami są tu dwaj przyjaciele – Franek i Karlik. Chłopcy pochodzą z małej osady górniczej, a ich ulubionym miejscem wypraw jest odkryty przypadkiem dziki, opuszczony szyb kopalniany. Franek z Karlikiem podejrzewają, że ukrywa się w nim groźny szpieg. Atutami tego jednego z pierwszych powojennych filmów dla dzieci i młodzieży są piękne plenery i dobre aktorstwo. Zdjęcia nakręcono w okolicy Chęcin i w Górach Świętokrzyskich.

Wstęp

Wstęp jest wolny. Liczba miejsc ograniczona (30).

Pamiętaj, aby wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia (pobierz).

Zasady bezpieczeństwa

Drodzy Goście,

dokładamy wszelkich starań, aby podczas wydarzeń FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

– zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA

– pamiętaj wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia; oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA

– pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA

– szatnia jest nieczynna do odwołania

– zachowuj dystans od pozostałych gości

– zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA

– jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).