Wydarzenia
Uzależnienie od Internetu | Szkolenie dla nauczycieli
09
Czerwiec
2018
Warsztaty Dorośli

Uzależnienie od Internetu | Szkolenie dla nauczycieli

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu szkoleń Człowiek 2.0.

Program

Zagadnienia

– Warsztat poświęcony będzie przede wszystkim tematyce uzależnienia od Internetu. Podczas spotkania omówimy czynniki sprzyjające formowaniu się uzależnień oraz dowiemy się czym są psychologiczne mechanizmy uzależnień. Zastanowimy się jakimi środkami, dostępnymi dla nauczycieli i wychowawców, można próbować przeciwdziałać zagrożeniu i kiedy warto skierować ucznia do innego specjalisty.

– Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z wynikami badań na temat tzw. cyfrowych uzależnień. Przyjrzymy się typowym aktywnością młodzieży związanych z siecią i wspólnie spróbujemy zdefiniować zdrowe nawyki korzystania z Internetu. Elementem warsztatu będzie dyskusja na temat urządzeń mobilnych – czy dzieci i młodzież powinna mieć ograniczony do nich dostęp? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach? Celem warsztatu będzie również znalezienie odpowiedzi, co szkoła może zrobić by wspierać zdrowe nawyki korzystania z Internetu.

Uczestnicy

Dla osób, które uczestniczyły w analogicznych szkoleniach lub uzupełnią podstawową wiedzę z tego zakresu przed szkoleniem.

Perspektywa

Psychologiczna i dydaktyczna

Zasady uczestnictwa

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymaga akceptacji regulaminu i rejestracji za pomocą formularza internetowego.

Liczba miejsc: 25. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ewą Korzeniowską: ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, 22 380 49 82.