Wydarzenia
W cieniu drzewa | Wieczne lato: przygoda
05
Lipiec
2019
Pokazy filmowe Dorośli

W cieniu drzewa | Wieczne lato: przygoda

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: przygoda.

W cieniu drzewa | reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson | Dania, Islandia, Polska 2017 | 89 minut

Na przedmieściach Reykjaviku życie zdaje się płynąć beztrosko i powoli, królują tu cisza i spokój. Ale wszystko do czasu – pewnego dnia na osiedlu wybucha gorący konflikt między sąsiadami. Kością niezgody jest należące do Baldvina (Sigurður Sigurjónsson) i Ingi (Edda Björgvinsdóttir) ogromne stare drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg (Selma Björnsdóttir) i Konrada (Þorsteinn Bachmann). Spokojna okolica przeradza się w arenę sąsiedzkiej walki, w której emocje błyskawicznie biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:30. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).