Wydarzenia
Weekend kina panamskiego [25–27 sierpnia]
25
Sierpień
2023
Pokazy filmowe Spotkania

Weekend kina panamskiego [25–27 sierpnia]

Serdecznie zapraszamy na Weekend Kina Panamskiego w Warszawie w kinie Iluzjon w dniach 25-27 sierpnia z okazji 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Panamą. Dzięki wyjątkowemu przeglądowi filmów fabularnych widzowie będą mieli okazję poznać piękną tradycję, bogatą kulturę oraz zobaczyć współczesne wyzwania społeczne Panamy.

Mamy zaszczyt zapowiedzieć, że w wydarzeniu uczestniczyć będzie Ambasador Panamy w Polsce, Javier Bonagas de Gracia, który wygłosi przemówienie w piątek (25 sierpnia) o godz. 19:45.

Filmy będą prezentowane w języku hiszpańskim z angielskimi napisami. Doskonała propozycja zarówno dla miłośników języka hiszpańskiego i kultury panamskiej, jak i dla tych, którzy po prostu kochają dobre kino oraz panamską kuchnię, w której będzie można zakosztować tuż po piątkowej projekcji filmu.

Program

Pełna informacja o seansach w Kinie Iluzjon (w tym o biletach) znajduje się na stronie kina.

 

Piątek (25 sierpnia)

 19:45 – Inauguracja wydarzenia, krótkie przemówienie Ambasadora
20:00 –  Donaire y Esplendor (2017)

Karnawał to jedno z najważniejszych świąt w kulturze panamskiej. W mieście Las Tablas istnieją dwie ulice, które nieustannie rywalizują ze sobą: Calle Arriba i Calle Abajo. Młoda para, po nieoczekiwanym spotkaniu, zakochuje się w sobie bez pamięci. Donaire y Esplendor to komedia nawiązująca do klasycznej historii kochanków, którzy należą do antagonistycznych światów i postanawiają przeżyć romans, który przecina się z aspiracjami ich tradycyjnych rodzin, które rywalizują ze sobą od dziesięcioleci.

Reżyser: Arturo Montenegro

Obsada: Lupita Ferrer, Lorna Cepeda, Gaby Garrido, Patrick Vollert, Gaby Gnazzo.

Czas trwania: 1h 36min

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=BuS5l6RY_4k&t

21:30  – Poczęstunek panamski

 

Sobota (26 sierpnia)

16:00 Rompiendo la ola (2016)

Rompiendo la ola to ekscytująca opowieść o triumfie w obliczu przeciwności losu trzech młodych mężczyzn, którzy ryzykują swoje życie między morzem a surową rzeczywistością na stałym lądzie. Oli, Cholito i Deivis to trzej surferzy z Santa Catalina, małej kolonii rybackiej na panamskim Pacyfiku, miejsca odwiedzanego przez surferów o międzynarodowej renomie. Pomimo ograniczeń ekonomicznych walczą i prześcigają się, aby dotrzeć na szczyt świata surfingu. Dokument brał oficjalnie udział w Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Reżyseria: Annie Canavaggio
Obsada: Alejandro Alfonso, Jean Carlos González, Deivis Godoy
Czas trwania: 77 min
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=qLGgbJCyvMk

 

Niedziela (27 sierpnia)

15:30 Algo azul (2021)
Suknia ślubna Any zostaje zniszczona na tydzień przed jej ślubem. W hotelu, w którym pracuje, znajduje w jednym z pokoi suknię swoich marzeń. Skuszona, postanawia ją przymierzyć, na czym przyłapuje ją Lucia, właścicielka sukni. Ana ucieka z hotelu przebrana za pannę młodą i postanawia, że musi wyjść za mąż jeszcze tego samego dnia. Rozpoczyna zabawny wyścig, w którym będzie musiała przekonać swojego narzeczonego i dopiąć wszystko w całość, zanim zostanie złapana.

Reżyser: Mariel García Spooner

Obsada: Elizabeth Grimaldo, Carlos Torres, Pablo Brunstein, Andrés Morales, Ana Alejandra Carrizo, Robin Durán, Stella Lauri, Massiel Mas, Ash Olivera.

Czas trwania: 1h 30min

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=p31h8W_Rlec&t=1s

 

Ilustracja: kadr z filmu Rompiendo la ola, reż. A. Canavaggio