Wydarzenia
Whiplash | Wieczne lato: Muzyka
22
Sierpień
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Whiplash | Wieczne lato: Muzyka

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Whiplash, reż. Damien Chazzele, USA, 2014, 107 minut

Nagrodzony dwoma Oscarami film Damiena Chazzele’a odsłania przed widzami świat edukacji muzycznej, w którym nie ma miejsca na sentymenty. Główny bohater Whiplash – Andrew Neiman (Miles Teller) to utalentowany młody perkusista, który rozpoczyna zajęcia w prestiżowej nowojorskiej szkole muzycznej. Studiuje tam pod okiem despotycznego nauczyciela Terence’a Fletchera (J.K. Simmons), który jest w stanie posunąć się do wszystkiego, byleby zbliżyć swoich uczniów do perfekcji. Szybko okazuje się, że Whiplash jest czymś więcej niż filmem muzycznym – to opowieść o poświęceniu, wojnie charakterów i przekraczaniu barier. Niekoniecznie dobrowolnym.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).