Wydarzenia
Wieczne lato. Miłość, muzyka, przygoda (16 lipca – 19 września)
01
Lipiec
2020
Pokazy filmowe

Wieczne lato. Miłość, muzyka, przygoda (16 lipca – 19 września)

Bezpłatne wejście

16 lipca Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny po raz trzeci wystartuje z „Wiecznym latem”, wakacyjnym programem wypełnionym plenerowymi seansami. Filmy pełne miłości, muzyki i przygody będzie można oglądać aż trzy razy w tygodniu: w czwartki, piątki i soboty aż do połowy września. Wstęp wolny!

Upalne czwartkowe wieczory na dziedzińcu siedziby FINA Wałbrzyska 3/5 upływać będą pod znakiem miłości – romantycznej, zmysłowej, trudnej, a czasem rozczarowującej. W piątki popłyną dźwięki muzyki – tego dnia będzie można obejrzeć dokumenty oraz filmy muzyczne. I jeszcze przygoda! W soboty gwarantowana solidna porcja filmowych emocji, a to dzięki ruchowi, podróżom i zwrotom akcji. W programie letniego kina plenerowego znajdą się najlepsze tytuły ostatnich lat, ale i szczypta polskiego kina sprzed kilku dekad!

Więcej informacji na stronie projektu wiecznelato.pl.

Miłość | czwartki

Muzyka | piątki

Przygoda | soboty

Zapisy i wstęp

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato. Miłość, muzyka, przygoda jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie danego wydarzenia w godzinach 10.00–19.00 w dniu seansu.

Informacje praktyczne i zasady bezpieczeństwa

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego oraz poniższymi zasadami bezpieczeństwa związanymi zagrożeniem epidemicznym.

Drodzy Widzowie,

dokładamy wszelkich starań, aby podczas projekcji plenerowych na dziedzińcu FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

– Wejście na dziedziniec możliwe wyłącznie przez bramę od strony ul. Wróbla. Prosimy o dezynfekcję rąk i zachowanie dwumetrowej odległości od innych osób przed, podczas oraz po seansie.

– W każdej projekcji może wziąć udział maksymalnie 115 widzów, zgodnie z zaleceniem by na jedną osobę przypadało 5 m kwadratowych lub z zachowaniem 2 m odstępu od innych. Obowiązek zachowania wolnej przestrzeni między widzami nie dotyczy:

a) widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia

b) widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

c) osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym, o ile przyniosły ze sobą własne siedziska lub koce i zajmą miejsce wskazane przez organizatora.

– Na terenie dziedzińca FINA należy zakrywać usta i nos, chyba że zostanie zachowana zalecana, dwumetrowa odległość od innych.

– Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy by w miarę możliwości słuchawki rezerwować wcześniej przez formularz, który udostępnimy na stronie w dniu wydarzenia. Przy odbiorze słuchawek konieczne będzie potwierdzenie tożsamości dokumentem zawierającym numer PESEL. Warto zabrać swoje słuchawki (ze standardową wtyczką minijack), można je podpiąć do dostępnych na miejscu słuchawek bezprzewodowych, które posłużą wyłącznie jako źródło dźwięku.

– Zachęcamy do zabrania swoich koców lub leżaków, na miejscu dostępne będą wyłącznie plastikowe krzesła, dezynfekowane po każdej projekcji. Miejsca na dziedzińcu są rozmieszczone zgodnie z rządowymi wytycznymi dla kin plenerowych i samochodowych, uaktualnionymi o rozporządzenie Rady Ministrów z 19.06.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

– W razie deszczu będziemy zmuszeni odwołać seans.

– Widzów, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną lub mają objawy jakiejkolwiek infekcji, prosimy o pozostanie w domu.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo:

– Po każdej projekcji dezynfekujemy przestrzenie wspólne oraz krzesła.

– Dwukrotnie dezynfekujemy wypożyczane słuchawki: lampą biobójczą i środkiem do dezynfekcji.

– Pracownicy FINA zostali dokładnie poinformowani o obowiązujących obecnie zasadach bezpieczeństwa i są wyposażeni w maseczki/przyłbice, płyny dezynfekujące oraz jednorazowe rękawiczki.

– Pracownicy FINA z jakimikolwiek objawami infekcji nie przychodzą do pracy.

 

Z rządowymi zaleceniami dotyczącymi funkcjonowania kin plenerowych i samochodowych można zapoznać się tutaj:

https://www.gov.pl/web/kultura/kina-plenerowe-i-samochodowe

https://www.gov.pl/web/kultura/wydarzenia-artystyczne-i-rozrywkowe–z-publicznoscia-i-z-dystansem

Dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie zasad.

Czekamy na Was!

Zespół FINA

Mapa