Wydarzenia
Wojciech Bąkowski | FINA na ucho
23
Maj
2019
Muzyka na żywo Dorośli

Wojciech Bąkowski | FINA na ucho

Zapis koncertu jest dostępny w serwisie Ninateka.pl.

 

Choć najważniejsze nagrody otrzymywał jako twórca sztuk wizualnych, jego muzyczna działalność również odbija się szerokim echem. Po entuzjastycznie przyjętych przez krytykę nagraniach grupy Kot oraz duetu Niwea, Wojciech Bąkowski skoncentrował się na graniu solo. Jego muzykę – podobnie jak prace wizualne – cechuje balans pomiędzy liryzmem, a brutalnością, wulgarnością. W wywiadzie dla Dwutygodnika Bąkowski tak opisał swoją metodę twórczą:

,,

Lubię pracować z jakąś obcą stylistyką i nakładać na nią swoje rzeczy, najlepiej na zasadzie niezgodności atmosfer. […] Mieszanie sprzecznych emocji nie ma na celu tylko wybicia słuchacza z dobrego samopoczucia, to też ma tworzyć jakiś rodzaj harmonii.

,,

 W FINA artysta wystąpi po wydanej w ubiegłym roku świetnie przyjętej płycie Jazz duo.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 19:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).