Wydarzenia
„Wszystkie nieprzespane noce”, reż. M. Marczak | Jak żyć? Spotkanie z dokumentem | Maciej Cuske zaprasza #9
30
Marzec
2023
Pokazy filmowe Spotkania

„Wszystkie nieprzespane noce”, reż. M. Marczak | Jak żyć? Spotkanie z dokumentem | Maciej Cuske zaprasza #9

Bezpłatne wejście

Serdecznie zapraszamy na dziewiąte spotkanie z cyklu dokumentalnego Ninateki, które odbędzie się 30 marca o godz. 18.00 w FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Gościem naszego spotkania będzie reżyser Michał Marczak – reżyser filmów z pogranicza dokumentalno-fabularnego. Podczas wydarzenia pokażemy film Wszystkie nieprzespane noce, który przez tydzień będzie dostępny na darmowej platformie VOD Ninateka.pl. Również streaming ze spotkania będzie dostępny na Ninatece!

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz udostępniony poniżej w tym artykule. Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie nieprzespane noce, reż. Michał Marczak, 104 min 2016, Polska

Dwóch przyjaciół, Krzysiek i Michał, rzuca się w wir letniego imprezowania. Przemierzając miasto, prowadzą niekończącą się rozmowę, będącą zbiorem przemyśleń wchodzących w dorosłość chłopaków. Reżyser Michał Marczak, balansując na granicy dokumentu i fabuły, kreśli swoisty portret młodego pokolenia.

Po projekcji filmu spotkanie z jego reżyserem Michałem Marczakiem poprowadzi Maciej Cuske.

Gość spotkania

Michał Marczak – urodzony w 1982 roku w Warszawie. Reżyser seriali, filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. Oprócz projektów filmowych, realizuje także teledyski. Współpracował z Radiohead, Arturem Rojkiem czy Moniką Brodką. Za Wszystkie nieprzespane noce został wyróżniony jako najlepszy zagraniczny reżyser filmu dokumentalnego na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2016 roku, zdobył także nagrodę publiczności podczas 17. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Wstęp

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez poniższy formularz. Liczba miejsc ograniczona.

 

O cyklu

Jak żyć? Spotkanie z dokumentem. Maciej Cuske zaprasza to autorski projekt mający na celu zachęcenie miłośników kina do zgłębienia wiedzy na temat polskich filmów dokumentalnych. Przewodnikiem po świecie dokumentu jest reżyser Maciej Cuske, który co miesiąc proponuje widzom Ninateki dzieła mistrzów oraz najlepsze dokumenty ostatnich lat. Po seansach zapraszamy na spotkania z twórcami wybranych filmów dokumentalnych, które są doskonałą okazją do rozważań na temat ich pracy oraz pokonywania przeszkód i dylematów, z którymi muszą się zmagać w trakcie realizacji swoich zamierzeń artystycznych. Partnerem wydarzenia jest Wajda School & Studio.

Prowadzący

Maciej Cuske urodził się i mieszka w Bydgoszczy. W 2004 roku ukończył reżyserię filmu dokumentalnego w Szkole Wajdy, gdzie jest wykładowcą. Prowadzi warsztaty filmowe w Polsce i za granicą oraz współtworzy Bydgoską Kronikę Filmową przy Miejskim Centrum Kultury – miejsce dla młodych filmowców w jego rodzinnym mieście. Twórca głównie filmów dokumentalnych, pokazywanych na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, za które otrzymał wiele nagród, m.in. Brązowy i Srebrny Lajkonik oraz Srebrny Róg na KFF w Krakowie, „Biała Kobra” na Festiwalu „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi, „Złoty Zamek” na Off Cinema w Poznaniu, Nagroda Polskiej Akademii Filmowej „Orzeł” w 2021, Najlepszy reżyser 2021 na West Lake Film Festival w Chinach. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W 2020 roku nominowany do Paszportu Polityki.

 

Ilustracja: kadr z filmu Wszystkie nieprzespane noce, reż. M. Marczak