Wydarzenia
Wszystko w rodzinie. Krótkie metraże | Teraz–wtedy
12
Luty
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dorośli

Wszystko w rodzinie. Krótkie metraże | Teraz–wtedy

Bezpłatne wejście
Zobacz trzy krótkie dokumenty młodych twórców, obrazujące relacje rodzinne w sposób w sposób szczery do bólu i zarazem czuły. Bracia i ich trudna relacja z babką i matką. Dorosłe dzieci tuż po stracie matki. Matka i córka zanurzone w smartfonach. W programie spotkanie z twórcami i „Tango” Rybczyńskiego.

 

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ

I znów będziemy szczęśliwi, reż. Krzysztof Wołżański, 2019, 22 minuty

Dorastające dzieci, po śmierci matki tracą nie tylko najbliższą im osobę, ale także poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Reżyser dzieli się z widzami bolesną i intymną historią swojej rodziny.

 

Jeszcze porozmawiamy, reż. Mateusz Buława, 2019, 21 minut

Dwaj bracia wciąż mieszkają z mamą i babcią. W mieszkaniu walczą o najmniejszy nawet skrawek autonomii, a każdy z nich ma inną strategię poruszania się po tym trudnym terenie.

Love 404, reż. Agata Baumgart, 2018, 17 minut

Dla dorastającej Reny i jej mamy internet to jedyna odskocznia od szarej codzienności. Granica pomiędzy fantazją, a rzeczywistością szybko się zaciera.

20:00 Spotkanie z twórcami poprowadzi Michał Oleszczyk

20:30 WTEDY | Tango, reż. Zbigniew Rybczyński, 1980, 8 minut

Arcydzieło polskiej animacji, poświęcone wspólnemu bytowaniu w malutkiej przestrzeni typowego polskiego mieszkania.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).