Wydarzenia
Zagadki w Małym Kinie | WYDARZENIE ODWOŁANE
17
Marzec
2020
Pokazy filmowe Dzieci Grupy zorganizowane

Zagadki w Małym Kinie | WYDARZENIE ODWOŁANE

Bezpłatne wejście

Od 12 marca 2020 roku do odwołania obiekty Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego będą zamknięte dla publiczności. Wszystkie zaplanowane na najbliższy czas wydarzenia są odwołane lub odbędą się w innym terminie.

W Małym Kinie to cykl pokazów kinowych dla zorganizowanych grup przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych prezentujące najnowsze produkcje współczesnego kina dziecięcego. Pokazom towarzyszy krótki wstęp.

W kolejnej odsłonie cyklu zostanie pokazany film Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms. Reżyseria: : P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2013. Film przeznaczony jest dla dzieci od lat 5.

 

Opis:

Valleby to małe, z pozoru senne szwedzkie miasteczko. Tak naprawdę aż kipi w nim od tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń. Jedną w nich jest sekret rodziny Von Broms. Lasse i Maja odnajdują szkatułę – rodzinną pamiątkę, której nikt nie potrafi otworzyć i dowiedzieć się, co kryje w środku. Szkatuła nagle ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Być może ktoś z rodziny Von Broms śpróbuje pokrzyżować szyki Lassemu i Mai, by rozwiązać zagadkę na własną rękę. Wydaje się to tym bardziej pewne, że w tym samym czasie zaczynają ginąć również rodowe pierścienie. Czy biuro detektywistyczne Lassego i Mai poradzi sobie z sekretem rodziny Von Broms?

 

Miejsce:

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
ul. Wałbrzyska 3/5 | 02-739 Warszawa
sala Ziemia Obiecana, I piętro

 

Zasady uczestnictwa:

Wydarzenie jest bezpłatne. Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy wypełnić formularz https://forms.nina.gov.pl/malekino/ dostępny na stronie internetowej fina.gov.pl.