Wydarzenia
„Zapomniani”, reż. D. Onyszczenko | Ukraińskie kino czasu wojny | Dzień #3
26
Luty
2023
Pokazy filmowe

„Zapomniani”, reż. D. Onyszczenko | Ukraińskie kino czasu wojny | Dzień #3

Bezpłatne wejście

Przegląd filmowy Ukraina. Duch i walka rozpoczyna się w rocznicę rosyjskiej inwazji na naszych wschodnich sąsiadów. Przez trzy dni zaprezentowana zostanie szeroka panorama ukraińskiego kina ostatnich lat, które podjęło się takich tematów, jak aneksja Krymu, wojna w Donbasie, a także obecnie trwające starcie z Rosją.

Drugiego dnia pokażemy film Zapomniani Darii Onyszczenko. Wstęp bezpłatny – prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony poniżej.

Zapomniani, reż. Daria Onyszczenko, 105 min, 2019. Ukraina, Szwajcaria

Nina ma 30 lat i jest nauczycielką języka ukraińskiego. Mieszka w Ługańsku, mieście położonym we wschodniej Ukrainie, na terenie okupowanym przez prorosyjskich separatystów. Nie może opuścić miasta. Nie może też dłużej uczyć ukraińskiego. Jest zmuszona iść na kursy przekwalifikowujące ją na nauczycielkę języka rosyjskiego. Pewnego dnia los stawia jej na drodze osieroconego po wojnie 17-letniego Andrija. Chłopak na dachu swojej szkoły umieszcza ukraińską flagę i trafia w ręce policji.

Wstęp

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność miejsca, prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony poniżej.

 

 

Ilustracja: Zapomniani, reż. D. Onyszczenko