Wydarzenia
Zepsuta głowa, reż Maciej Jankowski | Teraz-wtedy
10
Marzec
2021
Pokazy filmowe Spotkania

Zepsuta głowa, reż Maciej Jankowski | Teraz-wtedy

Bezpłatne wejście

Zapraszamy na kolejne spotkanie z polskim dokumentem w ramach cyklu Teraz-wtedy. Tym razem pokażemy dokument Macieja Jankowskiego o młodym osadzonym w więzieniu recydywiście, który – dla swojej dziewczyny – postanawia podjąć walkę o siebie i decyduje się na psychoterapię.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem. Po nim zobaczymy film Azyl Andrzeja Titkowa, reportaż z okresu stanu wojennego poświęcony pacjentom ośrodka odwykowego.

Pokazy odbywają się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ

Zepsuta głowa, reż. Maciej Jankowski, Polska 2019, 42 min.

„Lubię czuć się silny” deklaruje osadzony na oddziale dla recydywistów Andrzej. Jednak kłopoty z prawem i narkotykami każą mu przyznać się do słabości. Czy terapia oraz program resocjalizacji pomogą mu stanąć na nogi i uporządkować skomplikowaną relację z dziewczyną? Kamera towarzyszy mężczyźnie podczas wykonywania codziennych czynności. Pomiędzy deklaracjami poprawy, rekonstrukcją kryminalnej przeszłości a luźnymi rozmowami więźniów można usłyszeć wątpliwości mężczyzny, który, choć nie jest pewien swoich emocji, próbuje nazwać zagmatwaną sytuację, w jakiej tkwi.

 

19:45 ROZMOWA Z MACIEJEM JANKOWSKIM

Spotkanie z reżyserem filmu Zepsuta głowa Maciejem Jankowskim poprowadzi Kaja Klimek. Zachęcamy do udziału w rozmowie poprzez zadawanie pytań w komentarzach!

 

20:30 WTEDY

Azyl, 1982, real. Andrzej Titkow, 10 min.

Ponury portret pacjentów Zakładu Leczenia Odwykowego, odbywających terapię w okresie stanu wojennego. W reportażu splatają się historie kilku uzależnionych od alkoholu mężczyzn, uczestniczymy też w obradach osób zarządzających ośrodkiem i widzimy ich brak wiary w systemowe rozwiązania, z których przyszło im korzystać w procesie leczenia alkoholizmu.

Wstęp i zasady bezpieczeństwa

Wstęp bezpłatny. Limit miejsc: 60

 

Zasady bezpieczeństwa:

Prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

  • zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa,
  • pamiętaj, aby wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia, oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA,
  • pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA,
  • szatnia jest nieczynna do odwołania,
  • zachowuj dystans od pozostałych gości,
  • zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA,
  • jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

W razie pytań prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).