Wydarzenia
Zimowe baśnie rosyjskie | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy
11
Styczeń
2020
Pokazy filmowe Spotkania Dzieci Grupy zorganizowane

Zimowe baśnie rosyjskie | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

Bezpłatne wejście

Program

Dziadek do orzechów, reż. Boris Stiepancew, ZSRR, 1973, 27 minut

W cudowny wieczór wigilijny na 11-letnią dziewczynkę czeka tajemniczy podarunek: żołnierzyk – Książę Dziadek do Orzechów. Wraz z nim odbywa fascynującą podróż do nieznanego Królestwa, gdzie spełniają się wszystkie jej marzenia. Dzielny Książę musi zmierzyć się z okrutnym Królem Myszy i jego armią, zwycięża i zdobywa rękę pięknej dziewczyny.

Dwanaście miesięcy, reż. Iwan Iwanow-Wano, ZSRR, 1956, 56 minut

Krystyna jest sierotą i mieszka w małej chatce wraz z macochą i jej córką. Królewna również jest sierotą i mieszka w wielkim pustym pałacu. Losy obu dziewczynek splotą się w tajemniczych okolicznościach podczas sylwestrowej nocy. Spotkanie w magicznym lesie, przy noworocznym ognisku na zawsze odmieni ich los. Bracia Miesiące pomogą zrozumieć dziewczynkom, że największą wawrtością w życiu jest przyjaźń.

Śnieżynka, reż. Władimir Diegtiariow, ZSRR, 1969, 10 minut

Śnieżynka to dziewczynka ulepiona ze śniegu przez parę bezdzietnych staruszków. Jest miła, wesoła i dobra. Niestety, wraz z nadejściem wiosny i lata, Śnieżynka zaczyna się roztapiać. Staruszkowie i okoliczne dzieci robią wszystko, by ją zatrzymać.

Wprowadzenie i dyskusja

Prelekcję przed filmem oraz dyskusję po pokazie poprowadzi kuratorka cyklu, Beata Zaborek.

 

Miejsce

FINA ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).